SANYTOL univerzální ANTIBAKTERIÁLNÍ čistič na plochy
čistí a dezinfikují plochy.
Preventivním a pravidelným používáním docílíte kontroly a regulování výskytu mikrobů v domácnosti.
Účinné také proti Sallmonele a Listerii.
Zanechávají svěží vůní.
Neobsahují chlór.
Prodejní cena za 1ks.
Návod, jak čistit a dezinfikovat pracoviště a elektronické přístroje
Pracovní stůl: K mytí stolu použijte navlhčenou utěrku a dezinfekční přípravek jako např. Sanytol Univerzální čistič sprej. Přípravek stříkejte na plochu přímo ze vzdálenosti 20 cm. Následně ho čistou a vlhkou utěrkou rozetřete.
Židle: Před čistěním a dezinfekcí židle zvažte, z jakého materiálu je vyrobena. Na židle čalouněné kůží můžete použít hadřík zvlhčený dezinfekčním produktem. Na židle čalouněné textilním materiálem použijte raději vodu a mýdlo nebo speciální dezinfekční přípravek jako Sanytol dezinfekční a deodorační přípravek. Zvláštní pozornost věnujte místům zvýšeného kontaktu, jako jsou područky a opěrky hlavy.
Mobilní telefon, tablet: Věděli jste, že na chytrém mobilním telefonu může ulpět až třicetkrát více bakterií než na sedátku WC? Je proto naprosto zásadní dezinfikovat ho denně a to pomocí zvlhčeného hadříku a dezinfekčního čisticího přípravku. Přípravek stříkejte vždy na čistý a lehce navlhčený hadřík. Nikdy na přístroj přímo. Další možností je použití univerzálních dezinfekčních ubrousků jako Sanytol Univerzální čisticí utěrky – eukalyptus.Nedovolte vniknutí tekutin do otvorů přístroje, např. do sluchátek, nabíječky nebo do reproduktorů. Pro očištění čočky fotoaparátu vašeho chytrého telefonu použijte nejlépe speciální hadřík z mikrovlákna na čočky. Pouzdro či kryt mobilu anebo tabletu vyčistíte univerzálním ubrouskem, případně vodou a mýdlem.
Dalším z preventivních opatření proti nákaze je nenosit s sebou mobil a tablet na toaletu. Před použitím přístroje si vždy umyjte ruce. Abyste se displeje pořád nedotýkali, využijte hlasového asistenta.
Počítač: Omyjte a dezinfikujte zóny, jichž se dotýkáte nejčastěji. Například tlačítko pro zapnutí přístroje. Pozor na konektory jako např. USB.
Klávesnice: Pro vyčištění štěrbin mezi klávesami můžete použít kartáček na zuby navlhčený v dezinfekčním přípravku. Na vlastní plochu klávesnice doporučujeme vlhký hadřík nebo univerzální dezinfekční ubrousek.
Myš: Největší péči věnujte místům přicházejícím do kontaktu s rukou a prsty. Jestliže používáte podložku pod myš, i tu je dobré přetřít utěrkou zvlhčenou dezinfekčním produktem.
Monitor: Nejprve očistěte vnější části – rámeček a ovládací tlačítka. Na obrazovku použijte suchý hadřík se speciálním přípravkem na obrazovky.
Sluchátka: Patříte-li k těm, kdo při práci rádi poslouchají hudbu, nezapomeňte dezinfikovat také sluchátka. Použijte mikrovláknovou utěrku s dezinfekčním přípravkem. Máte-li sluchátka do uší, očistěte pouze jejich vnější stranu a pro odstranění nečistot z mřížky použijte kartáček na zuby.
Zařízení USB (paměťové klíče, externí disky s rozhraním USB…) a nabíječky: Použijte navlhčený hadřík. Kovovým částem se vyhněte.
Fitness náramky a chytré hodinky: Náramky odolné proti vodě můžete omýt vodou a mýdlem.
Jak zlepšit pracovní rutinu v home-office?
Vytvořte si pracovní dobu: Stanovte si, v kolik hodin má váš pracovní den začínat a kdy končit. Pro udržení soustředěnosti a produktivity si naplánujte přestávky. V rámci možností zkuste přizpůsobit pracovní dobu potřebám své rodiny.
Každé ráno se řádně oblékněte: Zvykněte si před zahájením pracovní doby věnovat chvilku upravení svého zevnějšku a oděvu.
Vytvořte si vhodné pracovní prostředí: Je-li to možné, vyčleňte a přizpůsobte si pro práci zvláštní místnost s vhodným osvětlením a s pohodlnou židlí. Pracovní stůl by měl nabízet dostatečný prostor a vše další, co k práci potřebujete.
Udržujte každodenní kontakt s kolegy.